HL7 vanemad standardid
CDA® R2 ehk Clinical Document Architecture Release 2
XML-l põhinev dokumentide andmevahetusstandard, mis täpsustab kliiniliste dokumentide ülesehitust ja semantikat. Eestis kasutatakse HL7 CDA standardit meditsiinidokumentide tervise infosüsteemi andmevahetuse alusstandardina. CDA R2 sai ANSI poolt kinnitatud standardiks aastal 2005. Tegemist on nn dokumendipõhise andmevahetusega, kus andmed liiguvad nn valmis dokumentidena.
CDA dokumendid said oma masintöödeldava tähenduse HL7 Reference Information Model-st (RIM).
CDA R2 garanteerib järgmiste omaduste olemasolu CDA dokumendis: esitatud informatsiooni ohutus, infohaldus, autentimisnõuete tugi, konteksti ja terviklikkuse säilitamine, inimloetavus, kahendfaili kasutusvõimalus (nt PDF, multimeediakomponendid, pildid jne). Need omadused muudavad CDA väga paindlikuks erinevates valdkondades kasutamiseks. Kuigi CDA-d peetakse meditsiinisüsteemide arendajate seas äärmiselt keerukaks standardiks, on sellest saanud üks edukamaid HL7 poolt välja töötatud standardeid.
V3 ehk Version 3
XML-l põhinev sõnumistandard (interaktsiooni sõnum), mis toetab tervishoiu valdkonna andmevahetust.
HL7 v3 sõnumid põhinevad XML-i süntaksil. V3 tutvustas “dokumentide” kasutamist alternatiivse arhitektuurina terviseandmete vahetuseks. HL7 V3 kasutab mudelipõhist objektorienteeritud lähenemise metoodikat ja sisaldab spetsifikatsioone sõnumi ja mitte-sõnumi standardite jaoks. V3 suurendab kvaliteeti ning vähendab varieeruvust HL7 standardites, rahuldades liikmete keerukamaid ja mitmekesiseid vajadusi.
V2 ehk Version 2
HL7 V2 on maailmas veel laialdaselt kasutusel, kuid Eestis on see kasutusel vaid pildipanga sõnumivahetuses. Tervise infosüsteemis ei ole V2 kunagi kasutusel olnud.