Haigused ja seisundid, mille korral edastatakse andmed koos andmesubjekti isikuandmetega.
Nakkushaige teatis
- OID1.3.6.1.4.1.28284.6.1.1.180
- KoodNHT
- TüüpTISi edastatav dokument
Versioonid
3.1
Andmekirjelduskeskkonnas avaldatud versioon 3.1:
Seoses muudatusega loendis “Diagnoosi kinnitamise meetod” (MICRO ja SERO asemel kasutatakse koondnimetusena LAB) muutus ka loendi kasutamise kordsus mallis NAKIS_Lõpliku kliinilise diagnoosi laboratoorne kinnitamine: 1…* -> 13.0
Publitseeritud standardi versioon 3.0 kogumikus 5.2.
Standardi versioonis 3 tehtud täiendused:
Standardi versioon 3. Malli „NAKIS_Patsient“ (metaandmete mall) lisatud patsiendi kontaktid (telefon, e-kirja aadress).- Mallis „NAKIS_Patsiendi andmed (Nakkushaige teatis)“ lisatud, et ametit võib esitada ka vabatekstina.
- Mallist „Tervishoiutöötaja_autor“ eemaldatud kitsendused, et tervishoiutöötaja kood peab teatisel olema D+5 numbrit, lubatud on täht + 5 numbrit ning tervishoiutöötaja tüüp ei pea olema ainult „Doctor“ vaid peab olema klassifikaatorist tervishoiutöötaja tüüp.
- Malli „NAKIS_Lõpliku kliinilise diagnoosi laboratoorne kinnitamine“ lisatud täpsustus, et laboriteatise number ei ole kohustuslik teatisele lisada kuniks laborivastused üle TISi NAKISsse ei liigu. Senikaua on lubatud saata kaasa ka vaid laboratoorse kinnituse kuupäev
2.0
Publitseeritud standardi versioon 2.0 kogumikus 5.1.
Muudatused:- Parandus: mall „NAKIS_Patsient“ seotud malliga „Sotsiaalmajanduslik seisund“ [1].
- Malli „Sotsiaalmajanduslik seisund“ seos mallist „NAKIS_Patsiendi andmed (Nakkushaige testis)“ maha võetud.
Viidud sisse täiendused ja täpsustused: - Patsiendi elukoha aadress on kohustuslik lisada maja/korter täpsusega. Alati peab olema antud Eesti aadress.
- Patsiendi töökoha ja ameti väljad on kohustuslik täita, kui patsiendi sotsiaalmajanduslik seisund on valitud vastavalt klassifikaatorile “1 - töötav” ning patsiendi õppeasutuse info on kohustuslik lisada, kui sotsiaalmajanduslik seisund on “5 - õpilane, üliõpilane”.
- Tervishoiutöötajast autori tervishoiutöötaja kood peab algama D-tähega ning tervishoiutöötaja tehniline tüüp peab olema “DOCTOR”.
- Kohustuslik on märkida laboratoorse kinnituse kuupäev ja laboriteatise number, kui diagnoos kinnitatakse saatekirja vastuse alusel.
- Looma liik väli muudetud mittekohustuslikuks reegliga, et see on kohustuslik teatud diagnooside korral
- Loomahammustuse korral on teatud diagnooside puhul (viide TA abimaterjalidele) kohustuslik täita esmase pöördumise kuupäev, puugiründe koht, looma jälgimine (jah/ei), immuniseeritud diagnoositud haiguse vastu.
- Välisriigis viibimise korral märgitakse välisriik 3-kohalise tähtede koodiga (mitte numbrilise koodiga)
- Diagnoosi määramisel on asendatud RHK-10 klassifikaatoriga “Nakkushaiguste nimekiri RHK-10 järgi”.
- Haigestumise aeg on kuupäeva täpsuses kohustuslik täita.
- Võetud andmekoosseisust maha andmeplokk “NAKIS_Antiviraalsete ravimite kasutamine”.
- Lisatud peatükid 1.5 ja 1.6.
- Kirjutatud lahti reegel seoses diagnoosi kinnituse meetodiga: kui diagnoos kinnitatakse laboriteatise alusel, siis võimalikud valikud klassifikaatorist MICRO või SERO; kui arst kinnitab ilma laboriteatiseta, siis CLINIC või EPID.
1.0
Publitseeritud standardi versioon 1.0 kogumikus 4.0.